ASUS Rs720A-E11-Rs12 Socket Sp3
Du måste logga in för att kunna handla/se priser.
|
|
ASUS Rs720A-E11-Rs12 Socket Sp3
Artikelnr.:
90SF01G5-M003B0
-
Typ
Rack (2U)
-
Max diskar
10
|
Beskrivning
Specifikationer
ASUS RS720A-E11-RS12. Processorsockel: Socket SP3. Minnestyper som stöds: DDR4-SDRAM, Som stöds DIMM-modul kapacitet: 16GB, 32GB, 64GB, 128MB, Stöd för RDIMM klockfrekvenser: 2933,3200 MHz. Typer av lagringsenheter som stöds: HDD & SSD, Lagringsenhetsgränssnitt som stöds: M.2, PCI Express, Serial ATA III, Serial Attached SCSI (SAS). Ombord grafikkort modell: Aspeed AST2600, Ombord grafikkort minne: 64 MB. Chassityp: Rack (2U), Produktens färg: Silver
| Inbyggd processor | Ja |
| Processorsockel | Socket SP3 |
| Antalet DIMM-platser | 32 |
| Minnestyper som stöds | DDR4-SDRAM |
| Som stöds DIMM-modul kapacitet | 16GB, 32GB, 64GB, 128MB |
| Stöd för RDIMM klockfrekvenser | 2933,3200 MHz |
| Antal lagringsenheter som stöds | 10 |
| Hårddisk hot swap | Ja |
| Antal 2,5 "vikar | 2 |
| Antal 3,5 "vikar | 12 |
| Typer av lagringsenheter som stöds | HDD & SSD |
| Lagringsenhetsgränssnitt som stöds | M.2, PCI Express, Serial ATA III, Serial Attached SCSI (SAS) |
| Diskret grafikkortsmodell | Ej tillgänglig |
| Ombord grafikkort modell | Aspeed AST2600 |
| Ombord grafikkort minne | 64 MB |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 4 |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 1 |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten | 1 |
| Chassityp | Rack (2U) |
| Produktens färg | Silver |
| Strömförsörjning | 1600 W |
| AC-inspänning | 220 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| 80 plus-certifiering | 80 PLUS Platinum |
| Temperatur vid drift | 10 - 35 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 60 ° C |
| Fuktighet (förvaring) | 20 - 90% |
| Bredd | 840 mm |
| Djup | 449 mm |
| Höjd | 88,1 mm |
| Vikt | 18,2 kg |
| Vikt inkl. förpackning | 23,2 kg |
Då vi sammankopplar vårt lager med flera externa leverantörer kan det ibland uppstå en viss prisskillnad vid beställningar som innehåller flera antal av samma artikel. I dessa undantagsfall kommer ni att kontaktas av er säljare för information och alternativ.