ASUS Rs700-E10-Rs12U/10G/12Nvme
Du måste logga in för att kunna handla/se priser.
|
|
ASUS Rs700-E10-Rs12U/10G/12Nvme
Artikelnr.:
90SF0153-M00330
-
Typ
Rack (1U)
-
Max processorar
2
-
Max diskar
14
-
Max minne
6.144TB
-
Redundant PSU
Ja
-
CTO / BTO
Nej
|
Beskrivning
Specifikationer
ASUS RS700-E10-RS12U/10G/12NVME. Moderkortets chipset: Intel C621A, Processorsockel: LGA 4189, Processortillverkare: Intel. Minnestyper som stöds: DDR4-SDRAM, Som stöds DIMM-modul kapacitet: 8GB, 16GB, 32GB, 64GB, 128GB, 256MB, Maximalt internminne: 6,14 TB. Storlekar som stöds på lagringsenhet: 2.5,M.2, Typer av lagringsenheter som stöds: HDD & SSD, RAID-nivåer: 0, 1, 5, 10, 50. Ombord grafikkort modell: Aspeed AST2600, Ombord grafikkort minne: 64 MB. Typ av ethernet-gränssnitt: 10 Gigabit Ethernet, LAN-styrenhet: Intel X710-AT2
| Inbyggd processor | Nej |
| Moderkortets chipset | Intel C621A |
| Processorsockel | LGA 4189 |
| Processortillverkare | Intel |
| Processorfamilj | Intel® Xeon® Scalable |
| Antal processorer som stöds | 2 |
| Antalet DIMM-platser | 32 |
| Minnestyper som stöds | DDR4-SDRAM |
| Som stöds DIMM-modul kapacitet | 8GB, 16GB, 32GB, 64GB, 128GB, 256MB |
| Maximalt internminne | 6,14 TB |
| Stöd för RDIMM klockfrekvenser | 2933,3200 MHz |
| Antal lagringsenheter som stöds | 14 |
| Hårddisk hot swap | Ja |
| Storlekar som stöds på lagringsenhet | 2.5,M.2 |
| Typer av lagringsenheter som stöds | HDD & SSD |
| RAID-nivåer | 0, 1, 5, 10, 50 |
| Ombord grafikkort modell | Aspeed AST2600 |
| Ombord grafikkort minne | 64 MB |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt | 10 Gigabit Ethernet |
| LAN-styrenhet | Intel X710-AT2 |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 2 |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 2 |
| IPMI LAN (RJ-45)-port | Ja |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten | 1 |
| PCI Express-kortplatser version | 4.0 |
| PCI Express x8 kortplatser | 1 |
| PCI Express x16 platser | 3 |
| Antal M.2 (M)-platser | 2 |
| Harmonized System (HS)-kod | 84714100 |
| Chassityp | Rack (1U) |
| Produktens färg | Svart |
| LED-indikatorer | Ja |
| På / av-knapp | Ja |
| Återställningsknapp | Ja |
| Strömförsörjning | 1600 W |
| Antal huvudnätaggregat | 1 |
| Stöd för redundant strömförsörjning (RPS) | Ja |
| Antal redundanta nätaggregat som stöds | 1 |
| Antal installerade redundanta nätaggregat | 1 |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| Ingående ström | 13 A |
| 80 plus-certifiering | 80 PLUS Platinum |
| Temperatur vid drift | 10 - 35 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 60 ° C |
| Fuktighet (förvaring) | 20 - 90% |
| Bredd | 439,5 mm |
| Djup | 842,5 mm |
| Höjd | 44 mm |
| Vikt | 13,7 kg |
Då vi sammankopplar vårt lager med flera externa leverantörer kan det ibland uppstå en viss prisskillnad vid beställningar som innehåller flera antal av samma artikel. I dessa undantagsfall kommer ni att kontaktas av er säljare för information och alternativ.