ASUS RS520-E9-RS8 W/O RAID CARD
Du måste logga in för att kunna handla/se priser.
|
|
ASUS RS520-E9-RS8 W/O RAID CARD
Artikelnr.:
90SF0051-M00370
-
Typ
Rack (2U)
-
CPU-familj
Intel® Xeon®
-
Processor
-
-
Max processorar
2
-
Max diskar
13
-
Max minne
2.048TB
-
Modell
Asus RS-series
-
CTO / BTO
Nej
|
Beskrivning
Specifikationer
ASUS RS520-E9-RS8. Moderkortets chipset: Intel® C621, Processorsockel: LGA 3647 (Socket P), Processorfamilj: Intel® Xeon® Scalable. Maximalt internminne: 2,05 TB, Maximalt RDIMM minne: 512 GB, Stöd för RDIMM klockfrekvenser: 2400,2666 MHz. Storlekar som stöds på lagringsenhet: 2.5,3.5", Lagringsenhetsgränssnitt som stöds: M.2, Serial ATA III, RAID-nivåer: 0, 1, 5, 10. Ombord grafikkort modell: Aspeed AST2500, Ombord grafikkort minne: 64 MB. Typ av ethernet-gränssnitt: Snabb Ethernet, Gigabit Ethernet, Datahastighet för Ethernet-LAN: 10,100,1000 Mbit/s, LAN-styrenhet: Intel® I350-AM2
| Inbyggd processor | Nej |
| Moderkortets chipset | Intel® C621 |
| Processorsockel | LGA 3647 (Socket P) |
| Processorfamilj | Intel® Xeon® Scalable |
| Antal processorer som stöds | 2 |
| Antalet DIMM-platser | 16 |
| Maximalt internminne | 2,05 TB |
| Maximalt RDIMM minne | 512 GB |
| Stöd för RDIMM klockfrekvenser | 2400,2666 MHz |
| ECC | Ja |
| Antal lagringsenheter som stöds | 13 |
| Hårddisk hot swap | Ja |
| Antal 2,5 "vikar | 2 |
| Antal 3,5 "vikar | 8 |
| Storlekar som stöds på lagringsenhet | 2.5,3.5" |
| Lagringsenhetsgränssnitt som stöds | M.2, Serial ATA III |
| RAID-nivåer | 0, 1, 5, 10 |
| Ombord grafikkort modell | Aspeed AST2500 |
| Ombord grafikkort minne | 64 MB |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt | Snabb Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| LAN-styrenhet | Intel® I350-AM2 |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 4 |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 3 |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten | 2 |
| PCI Express x8 kortplatser | 4 |
| PCI Express x16 platser | 2 |
| Kompatibla operativsystem | Windows® Server 2016
Windows® Server 2012 R2
RedHat® Enterprise Linux
SuSE® Linux Enterprise Server
CentOS
Ubuntu
VMware
Citrix XenServer
Fedora |
| Harmonized System (HS)-kod | 84714100 |
| Chassityp | Rack (2U) |
| LED-indikatorer | HDD, Energiljus, Återställning, Strömbrytare |
| Strömförsörjning | 800 W |
| AC-inspänning | 200 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 47 - 63 hz |
| Ingående ström | 9.4 A |
| Temperatur vid drift | 10 - 35 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 60 ° C |
| Fuktighet (förvaring) | 20 - 90% |
| Bredd | 615 mm |
| Djup | 444 mm |
| Höjd | 88 mm |
| Vikt | 19,7 kg |
| Vikt inkl. förpackning | 28 kg |
| Stöd för optisk disk | Ja |
Då vi sammankopplar vårt lager med flera externa leverantörer kan det ibland uppstå en viss prisskillnad vid beställningar som innehåller flera antal av samma artikel. I dessa undantagsfall kommer ni att kontaktas av er säljare för information och alternativ.