ASUS Rs500A-E11-Rs12U/12Nvme(800W)
Du måste logga in för att kunna handla/se priser.
|
|
ASUS Rs500A-E11-Rs12U/12Nvme(800W)
Artikelnr.:
90SF01R1-M00220
-
Typ
Rack (1U)
-
CPU-familj
AMD
-
Max processorar
1
-
Max diskar
14
-
Max minne
4.096TB
-
Redundant PSU
Ja
-
CTO / BTO
Nej
|
Beskrivning
Specifikationer
ASUS RS500A-E11-RS12U/12NVME(800W). Processorsockel: Socket SP3, Processortillverkare: AMD, Processorfamilj: AMD. Minnestyper som stöds: DDR4-SDRAM, Som stöds DIMM-modul kapacitet: 16GB, 32GB, 64GB, 128GB, Maximalt internminne: 4096 GB. Storlekar som stöds på lagringsenhet: 2.5,M.2, Typer av lagringsenheter som stöds: HDD & SSD. Typ av ethernet-gränssnitt: Gigabit Ethernet, LAN-styrenhet: Intel® I350-AM2. Chassityp: Rack (1U), Produktens färg: Svart
| Inbyggd processor | Nej |
| Processorsockel | Socket SP3 |
| Processortillverkare | AMD |
| Processorfamilj | AMD |
| Antal processorer som stöds | 1 |
| Kompatibla processorer | AMD EPYC |
| Antalet DIMM-platser | 16 |
| Minnestyper som stöds | DDR4-SDRAM |
| Som stöds DIMM-modul kapacitet | 16GB, 32GB, 64GB, 128GB |
| Maximalt internminne | 4096 GB |
| Stöd för RDIMM klockfrekvenser | 2933,3200 MHz |
| Antal lagringsenheter som stöds | 14 |
| Hårddisk hot swap | Ja |
| Antal 2,5 "vikar | 12 |
| Storlekar som stöds på lagringsenhet | 2.5,M.2 |
| Typer av lagringsenheter som stöds | HDD & SSD |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt | Gigabit Ethernet |
| LAN-styrenhet | Intel® I350-AM2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 2 |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 2 |
| IPMI LAN (RJ-45)-port | Ja |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten | 1 |
| Antal COM portar | 1 |
| PCI Express-kortplatser version | 4.0 |
| PCI Express x8 kortplatser | 1 |
| PCI Express x16 platser | 2 |
| Antal M.2 (M)-platser | 2 |
| Harmonized System (HS)-kod | 84714100 |
| Chassityp | Rack (1U) |
| Produktens färg | Svart |
| LED-indikatorer | Ja |
| På / av-knapp | Ja |
| Återställningsknapp | Ja |
| Strömförsörjning | 800 W |
| Antal huvudnätaggregat | 1 |
| Stöd för redundant strömförsörjning (RPS) | Ja |
| Antal redundanta nätaggregat som stöds | 1 |
| Antal installerade redundanta nätaggregat | 1 |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| Ingående ström | 10 A |
| 80 plus-certifiering | 80 PLUS Platinum |
| Temperatur vid drift | 10 - 35 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 70 ° C |
| Fuktighet (förvaring) | 20 - 90% |
| Bredd | 449 mm |
| Djup | 842,5 mm |
| Höjd | 44 mm |
| Vikt | 17 kg |
| Vikt inkl. förpackning | 22 kg |
Då vi sammankopplar vårt lager med flera externa leverantörer kan det ibland uppstå en viss prisskillnad vid beställningar som innehåller flera antal av samma artikel. I dessa undantagsfall kommer ni att kontaktas av er säljare för information och alternativ.