| Inbyggd processor | Nej |
| Moderkortets chipset | Intel C242 |
| Processorsockel | LGA 1151 (uttag H4) |
| Antal processorer som stöds | 1 |
| Kompatibla processorer | Intel® Celeron®, Intel® Core™ i3, Intel® Pentium®, Intel® Xeon® |
| Antalet DIMM-platser | 4 |
| Minnestyper som stöds | DDR4-SDRAM |
| Som stöds DIMM-modul kapacitet | 4GB, 8GB, 16GB |
| Maximalt internminne | 64 GB |
| Maximalt UDIMM minne | 64 GB |
| Stöd för UDIMM klockfrekvenser | 2400,2666 MHz |
| ECC | Ja |
| Icke ECC | Ja |
| Antal lagringsenheter som stöds | 4 |
| Hårddisk hot swap | Ja |
| Storlekar som stöds på lagringsenhet | 2.5,3.5,M.2 |
| Lagringsenhetsgränssnitt som stöds | M.2, Serial ATA III |
| RAID-nivåer | 0, 1, 5, 10 |
| Ombord grafikkort modell | Aspeed AST2500 |
| Ombord grafikkort minne | 64 MB |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt | Gigabit Ethernet |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 1000 Mbit/s |
| LAN-styrenhet | Intel I210 |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 4 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ A-portar | 2 |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 4 |
| IPMI LAN (RJ-45)-port | Ja |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten | 1 |
| Antal COM portar | 1 |
| Antal SATA III kontakter | 6 |
| PCI Express x8 (Gen 3.x)-kortplatser | 1 |
| PCI Express x16 (Gen 3.x)-kortplatser | 1 |
| Antal M.2 (M)-platser | 2 |
| Kompatibla operativsystem | Windows Server 2016
RedHat Enterprise Linux
SuSE Linux Enterprise Server
CentOS
Vmware
Citrix XenServer |
| Harmonized System (HS)-kod | 84714100 |
| Chassityp | Rack (1U) |
| Produktens färg | Svart, Metallisk |
| LED-indikatorer | Larm, HDD, LAN, Energiljus |
| På / av-knapp | Ja |
| Återställningsknapp | Ja |
| Certifiering | BSMI, CE, C-Tick, FCC(Class A) |
| Strömförsörjning | 450 W |
| Stöd för redundant strömförsörjning (RPS) | Ja |
| Antal redundanta nätaggregat som stöds | 2 |
| Antal installerade redundanta nätaggregat | 2 |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 47 - 63 hz |
| Ingående ström | 8 A |
| 80 plus-certifiering | 80 PLUS Gold |
| Temperatur vid drift | 10 - 35 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 70 ° C |
| Fuktighet (förvaring) | 20 - 90% |
| Bredd | 615 mm |
| Djup | 444 mm |
| Höjd | 44 mm |
| Vikt | 12,9 kg |
| Vikt inkl. förpackning | 19 kg |