ASUS Esc8000 G4 Intel C621 Lga
Du måste logga in för att kunna handla/se priser.
|
|
ASUS Esc8000 G4 Intel C621 Lga
Artikelnr.:
90SF00H1-M05560
-
Typ
Rack (4U)
-
Max processorar
2
-
Max diskar
10
-
Max minne
3.072TB
-
Redundant PSU
Ja
-
CTO / BTO
Nej
|
Beskrivning
Specifikationer
ASUS ESC8000 G4. Moderkortets chipset: Intel® C621, Processorsockel: LGA 3647 (Socket P), Processorfamilj: Intel® Xeon® Scalable. Minnestyper som stöds: DDR4-SDRAM, Som stöds DIMM-modul kapacitet: 16GB, 32GB, 64GB, 128GB, Maximalt internminne: 3,07 TB. Storlekar som stöds på lagringsenhet: 2.5", Lagringsenhetsgränssnitt som stöds: M.2, Serial ATA III, RAID-nivåer: 0, 1, 5, 10. Ombord grafikkort modell: Aspeed AST2500, Ombord grafikkort minne: 64 MB. Typ av ethernet-gränssnitt: Gigabit Ethernet, Datahastighet för Ethernet-LAN: 10,100,1000 Mbit/s, LAN-styrenhet: Intel® I350-AM2
| Inbyggd processor | Nej |
| Moderkortets chipset | Intel® C621 |
| Processorsockel | LGA 3647 (Socket P) |
| Processorfamilj | Intel® Xeon® Scalable |
| Antal processorer som stöds | 2 |
| Kompatibla processorer | Intel® Xeon® |
| Antalet DIMM-platser | 24 |
| Minnestyper som stöds | DDR4-SDRAM |
| Som stöds DIMM-modul kapacitet | 16GB, 32GB, 64GB, 128GB |
| Maximalt internminne | 3,07 TB |
| Stöd för RDIMM klockfrekvenser | 2133,2400,2666,2933 MHz |
| Antal lagringsenheter som stöds | 10 |
| Hårddisk hot swap | Ja |
| Antal 2,5 "vikar | 8 |
| Storlekar som stöds på lagringsenhet | 2.5" |
| Lagringsenhetsgränssnitt som stöds | M.2, Serial ATA III |
| RAID-nivåer | 0, 1, 5, 10 |
| Ombord grafikkort modell | Aspeed AST2500 |
| Ombord grafikkort minne | 64 MB |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt | Gigabit Ethernet |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| LAN-styrenhet | Intel® I350-AM2 |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 2 |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 2 |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten | 1 |
| Antal COM portar | 1 |
| PCI Express-kortplatser version | 3.0 |
| PCI Express x16 (Gen 3.x)-kortplatser | 8 |
| Harmonized System (HS)-kod | 84714100 |
| Chassityp | Rack (4U) |
| Produktens färg | Svart, Silver |
| LED-indikatorer | HDD, LAN, Energiljus |
| Certifiering | BSMI, CE, FCC(Class A) |
| Stöd för redundant strömförsörjning (RPS) | Ja |
| Växelström Frekvens | 47 - 63 hz |
| 80 plus-certifiering | 80 PLUS Platinum |
| Temperatur vid drift | 10 - 35 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 70 ° C |
| Fuktighet (förvaring) | 20 - 90% |
| Bredd | 439 mm |
| Djup | 798 mm |
| Höjd | 175,6 mm |
Då vi sammankopplar vårt lager med flera externa leverantörer kan det ibland uppstå en viss prisskillnad vid beställningar som innehåller flera antal av samma artikel. I dessa undantagsfall kommer ni att kontaktas av er säljare för information och alternativ.