APC MGE GALAXY 3500 30Kva 400V 3:1
Du måste logga in för att kunna handla/se priser.
|
|
APC MGE GALAXY 3500 30Kva 400V 3:1
Artikelnr.:
G35T30K3I3B4S
-
Kapacitet
30kVA
-
Produkt
Externa UPS
|
Beskrivning
Specifikationer
APC MGE Galaxy 3500 30kVA 400V 3:1. Uteffekt kapacitet (VA): 30 kVA, Uteffekt: 24000 W, Ingångsfrekvens: 40/70 hz. Batteriteknik: Slutna blybatterier (VRLA), Laddningstid: 5 h. Produktens färg: Svart, Certifiering: CE,EN 50091-2,EN/IEC 62040-3,EN/IEC 62040-1-1,IEC 61000-3-2,IEC 61000-3-3,ISO 14001,ISO.... Vikt: 656 kg, Vikt inkl. förpackning: 686 kg. Batterityp: VRLA, Anslutningsdetaljer utgång: 1 x 4-wire (3PH + G) 1 x 5-wire (3PH + N + G) 1 x Screw Terminals, Anslutningsdetaljer ingång: 5-wire (3PH + N + G)
| Uteffekt kapacitet (VA) | 30 kVA |
| Uteffekt | 24000 W |
| Ingångsfrekvens | 40/70 hz |
| Högsta strömstyrka | 41 A |
| Nödstopp (EPO) | Ja |
| Ljudnivå Lc IEC | 55 dB |
| Batteriteknik | Slutna blybatterier (VRLA) |
| Laddningstid | 5 h |
| Utbytbara batteripatroner | 3 |
| Produktens färg | Svart |
| Certifiering | CE,EN 50091-2,EN/IEC 62040-3,EN/IEC 62040-1-1,IEC 61000-3-2,IEC 61000-3-3,ISO 14001,ISO 9001,VFI-SS-111 |
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -15 - 45 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 0 - 95% |
| Fuktighet (förvaring) | 0 - 95% |
| Altitud vid drift | 0 - 999,9 m |
| Höjd över havet i avstängt läge | 0 - 15000 m |
| Vikt | 656 kg |
| Vikt inkl. förpackning | 686 kg |
| Batterityp | VRLA |
| Anslutningsdetaljer utgång | 1 x 4-wire (3PH + G)
1 x 5-wire (3PH + N + G)
1 x Screw Terminals |
| Anslutningsdetaljer ingång | 5-wire (3PH + N + G) |
| Produktstorlek (BxDxH) | 523 x 838 x 1491 mm |
| Utgångar (Notering) | +/-1%, +/- 5% |
| Förpackningsstorlek (B x D x H) | 650 x 1062 x 1643 mm |
Då vi sammankopplar vårt lager med flera externa leverantörer kan det ibland uppstå en viss prisskillnad vid beställningar som innehåller flera antal av samma artikel. I dessa undantagsfall kommer ni att kontaktas av er säljare för information och alternativ.